A járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrend

ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola

1071 Budapest Damjanich utca 42-43.

Felkészülés a tanévkezdésre:

- Fokozott gondot fordítunk iskolánk tisztaságára, fertőtlenítésére. A tanév előtt megtörtént az alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő nagytakarítás.

- Lehetőség szerint az iskola területén mindenhol törekedni fogunk a megfelelő védőtávolság betartására.

- Az osztálytermekben a tanórákon a maszk viselése a tanulók számára ajánlott, de nem kötelező.

- A testnevelés órákat, amennyire lehetséges szabad téren igyekszünk megtartani. Amíg a járványhelyzet indokolja, addig nem tartunk uszodai órákat.

- A szakköri munkát felfüggesztjük addig, amíg a helyzet lehetővé nem teszi a teljes szakköri élet beindítását.

- Az étkezések közül a reggelit minden osztály a saját termében fogyasztja majd el, a csoportosulás elkerülése miatt.

- Az étkezések előtt és után kiemelt figyelmet fordítunk az alapos kézmosásra és az általános tisztaságra.

- Az ebédnél törekedni fogunk arra, hogy a megfelelő távolságot meg tudják tartani egymás között tanulóink.

- Kézfertőtlenítőt kap minden osztály, és természetesen a mellékhelyiségekben is biztosítjuk ezt a lehetőséget.

- Kérjük, hogy segítsék munkánkat azzal, hogy gyermekeiktől mindig követeljék meg a „köhögési etikettet” otthon is: papír zsebkendő használata köhögés, tüsszentés esetén, majd a használt zsebkendő kukába dobása és alapos kézmosás.

- Kérjük a szülőket, hogy a külön jelzett közösségi események (évnyitó, szülői értekezlet stb.) kivételével az iskola területére ne lépjenek be! Gyermekeikre az iskola előtt, az utcán várakozzanak. Ha bármilyen személyes ügyben megbeszélésre lenne szükségük, azt jelezzék a portaszolgálat segítségével telefonon!

- Az iskolát csak egészséges, tüneteket nem mutató gyermek látogathatja! Természetesen ez vonatkozik a dolgozókra is. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha gyermekénél koronavírus-gyanú, vagy igazolt fertőzés áll fenn.

- Kérjük, hogy lázas, köhögő gyereket ne küldjenek a közösségbe! Amennyiben ilyen jellegű tüneteket észlelünk, el kell különítenünk a tanulót, és értesítjük a szülőket, hogy vigyék haza gyermeküket. Az elkülönítő helye az orvosi szoba lesz.

- Ha egy tanuló hatósági karanténba kerül, akkor mulasztását igazolt hiányzásnak tekintjük, ezalatt az idő alatt digitális formában vesz részt az oktatásban.

- A járványhelyzet alakulásától függően a digitális oktatás teljes körű, minden iskolára kiterjedő, újbóli bevezetéséről az Operatív Törzs dönt majd.

Budapest, 2020.08.28.

Kaibinger Pál

Kaibinger Pál | 2020.08.28.