Anyanyelvi munkaközösség
Anyanyelvi munkaközösség
Az anyanyelvi kompetenciák hatnak a felnövekvő nemzedék gondolkodásmódjára, ismeretszerzési lehetőségeire, önmegvalósítására. A többi műveltségterület tanulása elképzelhetetlen a szóbeli és írásbeli szövegértés szövegalkotás megfelelő színvonala nélkül. Munkaközösségünk célja az anyanyelvi nevelés tudatosságának, hatékonyságának növelése.
Az 1-4. osztályig tanulókat elindítjuk az ösztönös nyelvhasználattól a tudatos nyelvhasználat felé. Ismerkedünk kulturális értékeinkkel, népünk hagyományaival.
A felső tagozaton, a biztos alapokra építve folytatjuk a munkát. Szövegértési és szövegalkotási képességek fejlesztése érdekében az irodalmi szövegek mellett más műveltségterületekről származó szövegek feldolgozására is törekszünk.
Folyamatosan nyomon követjük a tantervi, kerettantervi változásokat, részt veszünk pályázati munkákban. Kipróbáljuk és alkalmazzuk az új taneszközöket, tankönyveket, számítógépes programokat. A mérőlapokat, feladatlapokat az aktuális oktatási dokumentumok alapján dolgozzuk ki, módosítjuk és javítjuk.
A szülők és más intézmények tanítói számára szervezett nyílt napokon bemutatjuk tanórai munkánkat.
Tanulóink számára biztosítjuk a zenés és prózai színházi előadásokon való részvétel lehetőségét. Tevékenységünk része a múzeumi és könyvtári órák megszervezése is. Hagyományőrző vetélkedőink a „meseolvasó”-, a „szavaló”- és a „szép füzet” verseny, amelyen az alsó és a felső tagozatos tanulók is részt vesznek. A nemzeti ünnepünket, március 15-ét megelőző héten a felső tagozatos diákok projektmunka keretében hangolódnak az ünnepi eseményre, külön hangsúlyozva az ünnephez kapcsolódó művészeti alkotásokat. Az alsó tagozaton a gyerekek forgó rendszerben, játékos feladatokat oldanak meg. Munkaközösségünk központi feladatának tekinti tanulóink felkészítését a hagyományos ünnepségeken való szereplésre. Az osztályfőnöki és napközis munkaközösség tagjaival együttműködve szervezzük meg ezeket a programokat.
Ebben a tanévben a programszervezés az aktuális helyzetnek megfelelően, ahhoz igazodva történik.
A munkaközösség vezetője: Besenyő Judit
Az anyanyelvi munkaközösség tagjai:
Besenyő Judit
Ecsedi Katalin
Hocza Katalin
Laczó Sándor András
Marticsek Marianna
Mamuzsits Maja
Mayer Johanna Manda
Nagyné Petrovics Tünde
Pénzes Jenő
Ráczné Pilák Nikoletta
Raubinek Ágnes