Logopédiai munkaközösség
Logopédiai munkaközösség
A kommunikációnak egyre jelentősebb szerepe van a mai társadalmunkban, a sikeres önmegvalósítás egyik alapvető eszközeként tekinthetünk rá. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy diákjaink számára is adott legyen a lehetőség a továbbtanulásra és a munka világában való boldogulásra.
Munkaközösségünk a 2014/2015-ös tanévben alakult. Célunk, hogy tanulóink számára egyénre szabott és komplex fejlesztést biztosítsunk, hogy képességeikhez és személyiségükhöz mérten a lehető legjobb teljesítményt nyújthassák a beszélt és írott nyelv használata során.
Hiszünk a „team-munka” erejében, tapasztalataink szerint ez a legcélravezetőbb módja a fejlesztő munkának. Szorosan együttműködünk az osztályokat tanító-nevelő kollégákkal, hogy közös célunk - a gyermekek fejlődése - gördülékenyen megvalósulhasson.
Nagy gondot fordítunk a szakmai fejlődésre, a tudásmegosztásra, a korszerű szemléletek és- módszerek alkalmazására, tanmeneteink, tananyagaink, vizsgálati protokollunk, dokumentációink folyamatos fejlesztésére, korszerűsítésére.
Ugyanilyen fontosnak tartjuk a szülőkkel való összefogást is, hiszen szerepük kulcsfontosságú gyermekeik fejlődésének elősegítésében, a terápiák sikeres megvalósulásában. Felmerülő kérdéseik esetén, vagy ha tanácsra, segítségre van szükségük, készséggel állunk rendelkezésükre. A szorosabb együttműködés érdekében vezettük be, hogy minden tanév végén lehetőséget nyújtunk az év végi vizsgálatok megtekintésére, megbeszélésére, így átfogóbb képet kaphatnak gyermekük fejlettségi állapotáról.
Szakmai munkánk során, a törvényi előírásoknak megfelelően, egyéni fejlesztési tervben rögzítjük a tanulók fejlesztésének menetét. Az egyéni fejlesztési tervet a szakértői véleményben foglaltak, az intézményi protokoll szerint zajló belső vizsgálataink, valamint személyes megfigyeléseink alapján készítjük el. A gyermekek teljesítményéről, fejlettségi szintjéről egy évben kétszer, félévkor és tanév végén, a logopédiai minősítésben, írásban tájékoztatjuk a szülőket.
A logopédiai munkába az egyetemi hallgatóknak is lehetőségük van bepillantani a gyakorlataik során, de hospitálási lehetőséget nyújtunk kollégáinknak, illetve szívesen fogadjuk más intézmények logopédusait, pedagógusait.
Ugyanígy nyitottak vagyunk a gyermekek és a szülők érdeklődésére, a nyílt napok keretein belül tartott bemutató órákon, és az immár több alkalommal sikeresen megrendezett Iskolanyitogató rendezvényünkön.
Munkaközösségünk szerves része az iskolai életnek, jelen vagyunk és részt veszünk a közös iskolai programok tervezésében, szervezésében, és lebonyolításában.
A munkaközösség vezetője: Sinkó Edina
A logopédiai munkaközösség tagjai:
Baranyai Kamilla
Deák – Wildanger Anna
Mihályfi Éva Laura
Papp Györgyi
Sinkó Edina
Somogyi Dóra
Szalai Krisztina Erzsébet
Szlovák Kamilla