Bemutatkozás - Takácsné Kiss Anikó Zsuzsanna

Bemutatkozás - Takácsné Kiss Anikó Zsuzsanna

Takácsné Kiss Anikó Zsuzsanna

Szakképzettség:

• gyógypedagógus – tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos terapeuta és szomatopedagógia szakos tanár

Pedagógus szakvizsgák:

• szakvizsgázott pedagógus (gyógypedagógia szakterületen)

Szakképesítések, továbbképzések:

• Játékterápiás képzés (Magyar Individuálpszichológiai Egyesület, 2007.)
  • A játék szerepe az idegrendszer fejlődésében (dr. Páli Judit, 2008.)
  • A „korszerű tanulás- és oktatásszervezési eljárások alkalmazásáról pedagógusoknak” (CIVITAS Pedagógiai Intézet, 2009.)
  • Interaktív tábla, interaktív módszerek a pedagógusok és tanulók kompetencia fejlesztésében (Informatika-számítástechnika Tanárok Egyesülete, 2009.)
  • Kooperatív módszertanra épülő együttműködés (CIVITAS Pedagógiai Intézet, 2010.)
  • Konfliktuskezelés képességfejlesztő tréning pedagógusoknak (CIVITAS Pedagógiai Intézet, 2010.)
  • Nyílt örökbefogadást elősegítő tevékenységre, krízistanácsadásra való jogosultság (TEGYESZ, 2019.)
  • A gyermekkori figyelem- és hiperaktivitás zavar lehetséges okai, tünettana, diagnosztikája és fejlesztési módjai (ELTE BGGYK, 2020.)

Tankönyvek, publikációk:

• Facskóné Németh Csilla – Takácsné Kiss Anikó (szerk.): Játék-özön (580 csoportos képességfejlesztő játék) LOGOPÉDIA KIADÓ, 2017.

Tanított tantárgyak:

• magyar nyelv és irodalom, környezetismeret, technika, képességfejlesztés, napközi

A tantestületünk tagja 2005 óta.