2019.03.19.

„A sokszínűség jegyében”

Iskolánkban március 7-én szakmai konferenciát rendeztünk a Logopédia Európai Napja alkalmából. A nap mottójául a sokszínűséget választottuk, ennek megfelelően az érdeklődők változatos témájú előadásokon és bemutató órákon vehettek részt.

A konferencia háziasszonyaként Kerekesné Belos Hajnalka igazgatóhelyettes röviden megemlékezett a logopédiai tagozat indításáról, és köszöntötte a jelen lévő alapítókat.

A vendégek elsőként Kaibinger Pál igazgató úr előadását hallgathatták meg ”A zenei képzés szerepe a nyelvi képességek fejlődésében” címmel.

Kertész Csaba vendégelőadó szintén a zene és a beszéd kapcsolatára világított rá előadásában: „Ritmus és nyelv: a tempótartás digitális mérése és kapcsolata a nyelvi fejlődéssel”.

Társintézményünk, az ELTE Gyakorló Óvoda és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény igazgatója, Rosta Katalin előadásában arról beszélt, hogy a Frostig – terápia milyen jelentőséggel és kedvező hatással bír a beszédfogyatékos gyerekek terápiájában. A módszer gyakorlati alkalmazását egy videofilm segítségével szemléltette.

A konferenciát Póth Éva igazgatóhelyettes előadása zárta, aki interaktív tábla segítségével mutatta be saját fejlesztésű, a logopédiai terápiás munkában is sokoldalúan hasznosítható digitális tananyagait.

Az előadásokkal párhuzamosan zajlott tanórákon és fejlesztő foglalkozásokon az intézményünkben folyó színes szakmai munkát kívántuk bemutatni.

Köszönjük vendégeink megtisztelő jelenlétét, és reméljük, hogy minden jelenlévő számára hasznos elméleti munícióval és gyakorlati ötletekkel szolgálhattunk.